Mars Yantra

YANTRA

DATA: listopad-grudzień 2015 

CENA: sprzedane

DOSTĘPNOŚĆ: możliwość wykonania na indywidualne zamówienie

TECHNIKA

deska lipowa ze szpongami dębowymi 26×26 cm, gesso (podkład klejowo-kredowy), tempera jajeczna, złocenie na pulment (złoto 23 kt), płatki miedzi, werniks

OPIS

Sercem yantry Marsa jest trójkąt skierowany ku górze – energia wzrostu i jednopunktowego skupienia. Yantra pomaga wzniecić ogień namiętności, najprawdziwszej pasji życia. Wspiera, by polegać na sobie i ufać swoim osądom. Zorganizowana i logiczna sekwencja trójkątów uczy jak tworzyć dobre strategie, by ogień pasji miał realne przełożenie na codzienność.  

Jeśli masz pytania, chcesz zakupić obraz lub zamówić jakiś w zmienionym formacie, skontaktuj się ze mną, klikając poniżej.

Praktyka Yantry

Końcowym etapem tworzenia yantry jest umieszczenie tekstu mantry na jej odwrocie. Wtedy yantra „ożywa” i zaczyna być nośnikiem energii -przedmiotem rytualnym. Promieniuje swoją energią, wchodzi w interakcję z naszym życiem.

Możemy ją także wykorzystać w medytacji jako punkt nieforsującego skupienia wzroku. Spojrzenie jest wtedy zogniskowane bezwysiłkowo na bindu-centralnym punkcie. Można korzystać równocześnie z mantry, recytując ją na głos lub wewnętrznie.  Nasze ciało-umysł w tym czasie absorbuje yantrę-mantrę, nasyca się nią. Gdy sesja medytacyjna dobiega końca warto zamknąć oczy i obserwować, jak na wewnętrznym ekranie wzór przeobraża się niczym w kalejdoskopie. To zupełnie niezwykłe doświadczenie, pozwalające zrozumieć, że statyczny na pozór diagram w istocie jest czystą energią.